--> هیئت اردبیلیهای مقیم مشهد
مداحان اردبیل و تصاویر و فایلهای صوتی و تصویری

طشت گذاري سال 81


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1387ساعت 19:14  توسط رضا شاد  | 
حضرت علي اكبر
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1387ساعت 18:59  توسط رضا شاد  | 
دانود

مجلس يزيد

قتلگاه

قتلگاه 3


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1387ساعت 17:37  توسط رضا شاد  | 
دانلود


+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و نهم اسفند 1387ساعت 17:33  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم اسفند 1387ساعت 12:25  توسط رضا شاد  | 
دانلود01

دانلود 02

دانلود 03

دانلود 04

دانلود 05

ویرانده نازلی بالا


+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و پنجم اسفند 1387ساعت 10:58  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  شنبه هفدهم اسفند 1387ساعت 12:10  توسط رضا شاد  | 

 


+ نوشته شده در  شنبه هفدهم اسفند 1387ساعت 11:46  توسط رضا شاد  | 
کربلا کربلا

سقای عشقین


+ نوشته شده در  شنبه هفدهم اسفند 1387ساعت 11:25  توسط رضا شاد  | 
ای بشر

آی منیم بخت اولدوزوم


+ نوشته شده در  شنبه هفدهم اسفند 1387ساعت 11:20  توسط رضا شاد  | 
زینب زینب

تشنه قربانیم بالا

شیعه آل علی

شیرین دیل سوگولوم


+ نوشته شده در  شنبه هفدهم اسفند 1387ساعت 11:16  توسط رضا شاد  | 

سینه زنی از سید محمد عاملی
+ نوشته شده در  شنبه هفدهم اسفند 1387ساعت 10:37  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم اسفند 1387ساعت 12:47  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم اسفند 1387ساعت 12:41  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  جمعه شانزدهم اسفند 1387ساعت 12:38  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم اسفند 1387ساعت 12:21  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم اسفند 1387ساعت 12:20  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم اسفند 1387ساعت 12:17  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهاردهم اسفند 1387ساعت 12:15  توسط رضا شاد  | 

+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اسفند 1387ساعت 22:33  توسط رضا شاد  | 

ایشان یکی مداحان عالی قدر آذری هستند که در عرصه مداحی یکی از بهترینها میباشد که دارای سابقه ۴۰ - ۵۰ ساله در این عرصه است یکی از خصوصیات بارز وی تسلط کامل بر ردیف آوازی و دستگاهی و سنتی و همچنین  صدای بسیار زیبا و قدرتمند اوست که او را به یکی از اساتید مجرب مبدل ساخته است . چند قطعه از آثار بسیار قدرتمند در زمینه مداحی را بصورت قابل تصویری برای دانلود برایتان آماده کرده ام که میتونید دانلود کرده و استفاده کنید .

استاد کریمخانی (پارت 1)

استاد کریمخانی (پارت 2)

استاد کریمخانی (پارت ۳)

 


+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اسفند 1387ساعت 10:58  توسط رضا شاد  | 

«شهروز حبيبی»

 مديحه‌سرای اردبيلی در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ايران (ايكنا) منطقه شمال‌غرب كشور، با تأكيد بر خلق آثار هنری متعهد و ماندگار گفت: هنرمند و مداح برای خلق اثر هنری ماندگار بايد اعتقاد و باور دينی خود را به كار گيرد و پايبندی به اصول و معيارها نيز می‌تواند زمينه ماندگاری و تأثيرگذاری هنر دينی را فراهم كند.

وی با اشاره به هنر متعهد اظهار كرد: هنرمند متعهد با توجه به اصول دينی و اسلامی به خلق اثر هنری می‌پردازد و تأثيرگذاری يك اثر در گرو وجود خالقی است كه مملو از احساس بوده و بتواند پيام الهی و دينی را در قالب هنر منتقل كند.

اين مديحه سرا ادامه داد: محتوای شعر نيز نقش مؤثری در تقويت بعد معنوی اثر هنری دارد و تلفيق آواز و شعر می‌تواند آثار توليدی را در دل و ذهن مردم ماندگار كند.

 شهروز حبيبی:
هنرمند متعهد با توجه به اصول دينی و اسلامی به خلق اثر هنری می‌پردازد و تاثيرگذاری يك اثر در گرو وجود خالقی است كه مملو از احساس بوده و بتواند پيام الهی و دينی را در قالب هنر منتقل كند.

حبيبی با بيان اينكه هنر تبيين‌كننده زيبايی‌هاست، افزود: هنر دينی به زمان و مكان و دوره‌ای خاص محدود نمی‌شود و هر قومی و اديان‌های مختلف به‌نوعی به‌ آن پرداخته‌اند ولی هنر دينی به‌معنای واقعی تبيين كننده مفاهيم قرآنی، از بار معنايی بالايی برخوردار است.

برگزيده جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) در بخش مديحه‌سرايی با بيان اينكه تلفيق در موسيقی و هر زمينه هنری ديگر بايد با تخصص انجام شود، اظهار كرد: در مديحه سرايی، ملودی و صدا بايد با هم هماهنگ باشد و ظرفيت صدا نيز مورد توجه قرار گيرد، مثلا مداحی استاد مؤذن‌زاده اردبيلی در نوع خود تحولی در عرصه مديحه‌سرايی است كه بايد مورد توجه مداحان قرار گيرد.

اين مديحه‌سرای اردبيلی در پايان خاطرنشان كرد: هنرمند بايد با پايبندی بر اصول و با تغيير زاويه ديد و متناسب با نياز جامعه امروز معارف و مبانی دينی را ارائه دهد و اگر در خلق اثر هنری و دينی احساس و باور درونی دخيل باشد اثر هنری ماندگار خواهد شد.

شهروز حبيبی، مديحه‌سرای اردبيلی سابقه 20 سال فعاليت در عرصه مديحه‌سرايی دارد و در عرصه قرآنی در رشته قرائت قرآن كريم نيز فعاليت داشته و در مديحه‌سرايی نزد اساتيدی چون «رحيم مؤذن‌زاده» و «تمدن» از مداحان اردبيل تلمذ كرده و در جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در رشته مديحه‌سرايی در سال 86 و 87 رتبه برگزيده را كسب كرده است.


+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اسفند 1387ساعت 10:26  توسط رضا شاد  | 
 

                    

به گزارش خیمه، مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي اردبيل در آيين دومين جشنواره مديحه‌سرايي، چاوشي‌خواني و شعرامام رضا(ع) گفت: اين جشنواره در استان اردبيل كه عشق و علاقه مردم آن به ائمه اطهار (ع) زبانزد است و آوازه اديبان، شاعران و مداحان آن در دنيا پيچيده است به عنوان محفلي براي گرامي داشت پديد آورندگان آثار فرهنگي و هنري در زمينه سيره امام رضا (ع) مي‌باشد. 

اصغر تقي زاده شكيبا، افزود : رويكرد اين جشنواره گسترش فرهنگ رضوي و ولايي است و با هدف شناسايي خاندان نبوي به نسل جوان برپا شده است.

وي گفت : ‪ ۳۰۰‬اثر به دبيرخانه اين جشنواره رسيده بود كه ‪ ۲۰۰‬اثر در زمينه شعر در ارتباط با امام رضا (ع) است.

وي افزود : ‪ ۵۰‬اثر پژوهشي در ارتباط با امام هشتم (ع) و سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي و نقش امام رضا (ع) در پيوند عاطفي مردم با بزرگان علم و دين و ‪ ۳۵‬اثر در زمينه مداحي و ‪ ۱۵‬اثر چاوشي‌خواني است.

در پايان اين جشنواره به پاس تجليل از يك عمر تلاش عاشقانه در زنده نگهداشتن نهضت عاشورا تنديس بلورين ، ديپلم افتخار و جايزه ويژه جشنواره به استاد سليم موذن‌زاده اردبيلي و نيز به‌لحاظ ابداع شيوه نو در مداحي و حضور عاشقانه در محافل ، لوح سپاس و هديه ويژه به سيد محمد عاملي مداح اهل بيت (ع) از اردبيل اعطا شد.

همچنين به‌لحاظ تشويق كودكان به فراگيري علوم قرآني و اجراي تواشيح مناسب لوح سپاس و هديه ويژه جشنواره به سيد طاها موسوي اعطا شد.

شهروز حبيبي ، نادر جوادي از اردبيل و جلال اسماعيلي از مشگين‌شهر نيز به ترتيب عناوين برگزيده اول تا سوم را در بخش مداحي به خود اختصاص دادند.

در بخش مقالات پژوهشي هم سعيد خومحمدي خيرآبادي از مشهد ، شهرزاد و مريم كتابي از كرمانشاه و مسلم نوروززاده از اردبيل به عنوان نفرات اول تا سوم برگزيده شدند.

در بخش شعر رضوي هم سيدعلي عابديان از اردبيل ، سيمين آقابابايي از شيراز و علي فردوسي از اصفهان به عنوان نفرات برگزيده معرفي شدند.

در اين جشنواره اصغر شاهي زاده و شهروز حبيبي هر دو از اردبيل و سعيد خو محمدي خيرآبادي از مشهد براي شركت در آيين اختتاميه پنجمين جشنواره رضوي در مشهد انتخاب و اصغر شاهي‌زاده به عنوان برگزيده برگزيدگان انتخاب شد.

بنابرگزارش ایرنا، اين جشنواره در بخش چاوشي خواني انتخابي از سوي هيات داوران نداشت


+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اسفند 1387ساعت 10:11  توسط رضا شاد  | 

این وبلاگ اختصاص به مداحی و مخصوصاً مداحان آذری زبان دارد که بطور تخصصی در این رابطه فعالیت میکند. امیدوارم مطالب این وبلاگ مورد استفاده بازدیدکنندگان گرامی قرار گیرد .

((التماس دعا))


+ نوشته شده در  سه شنبه سیزدهم اسفند 1387ساعت 9:49  توسط رضا شاد  |